PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021

Třídní schůzky proběhnou prostřednictvím emailové korespondence (stejně jako v 1.čtvrtletí) od 14. 1. 2021. Třídní učitel rozešle zákonným zástupcům a zletilým žákům hodnocení chování a prospěchu z jednotlivých předmětů na základě podkladů od jednotlivých vyučujících.

ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo na 734876483.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Návštěva cukrářské firmy a Muzeum čokolády

Vloženo: 5.6.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 303x
Dne 3.5.2019 se naši žáci oboru cukrář vydali poznat významnou cukrářskou firmu Hájek-Hájek a podívat se „pod pokličku“ této firmy. Hodnotili, posuzovali a chválili jejich cukrářské produkty. Předávali si zkušenosti o tom, z jakých surovin byly některé výrobky vyrobeny a jaké jsou současné trendy v cukrářském oboru. Naše další cesta vedla na tématicky laděnou vycházku. Došli jsme do Celetné ulice, do Muzea čokolády. Prošli jsme 3 patra vernisáže týkající se celé historie kakaovníků. Procházeli jsme kakaovým hájem, dílnou s jednoduchými pomůckami na zpracování bobů po fermentaci. Strojní zařízení v čokoládovnách bylo prezentováno doprovodnými fotografiemi, dobovými ukázkami výroby čokolády a také podávání čokoládových výrobků v dobové kavárně s voskovými figurínami - pana Menšíka a pana Hrabala. Na závěr třípatrové expozice jsme měli možnost ochutnat 6 druhů čokolády a chuťově porovnávat jakostní rozdíly.