PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021

Třídní schůzky proběhnou prostřednictvím emailové korespondence (stejně jako v 1.čtvrtletí) od 14. 1. 2021. Třídní učitel rozešle zákonným zástupcům a zletilým žákům hodnocení chování a prospěchu z jednotlivých předmětů na základě podkladů od jednotlivých vyučujících.

ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo na 734876483.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Maskéři v Národním divadle

Vloženo: 7.5.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 416x
Mistr odborného výcviku (učební obor Vlásenkář a maskér) pan Pavel Pavlovský je mj. také maskérem v Národním divadle. Proto i v letošním roce absolvovaly naše žákyně maskérky exkurzi do "Zlaté kapličky". Poté žákyně navštívily i Uměleckoprůmyslové muzeum. Dvě z naši žákyň byly také přizváni k maskérské práci na premiéru Labutího jezera: "Byly jsme poslány do Národního divadla na premiéru Labutího jezera 28.3.2019 v rámci praxe maskérů. Prvně jsme z toho měly strach, ale jak jsme přišly tak z nás nervozita částečně opadla. V divadle byly dvě maskérky, co nám radily co a jak, něco nás i přiučily. Byly jsme poslány na převlekání, na které nebylo moc času, ale zvládly jsme to. Dokonce jsme se seznámily i s kostymérkou Ladou, která nás u převleku ujišťovala, že to zvládnem. Po odchodu jsme si uvědomily, jaký to byl zážitek, vidět jak to opravdu funguje v plném provozu v maskérně. A jsme za to velice vděčné".