PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021

Třídní schůzky proběhnou prostřednictvím emailové korespondence (stejně jako v 1.čtvrtletí) od 14. 1. 2021. Třídní učitel rozešle zákonným zástupcům a zletilým žákům hodnocení chování a prospěchu z jednotlivých předmětů na základě podkladů od jednotlivých vyučujících.

ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo na 734876483.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Filmová projekce "Úsměvy smutných mužů"

Vloženo: 21.1.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 474x
V týdnu před vánočními prázdninami navštívili žáci odborného učiliště spolu se svými učiteli český film "Úsměvy smutných mužů". Film se zabývá problematikou závislostí a věnuje se speciálně závislosti na alkoholu. Na příbězích několika lidí z léčebny jsme viděli často i drsné scény ze života lidí, kteří se závislostmi bojují a snaží se svoji závislost zkrotit. Film ukazuje, jak závislost neblaze ovlivňuje celé rodiny, které touto situací velmi trpí. Je zde vidět práce lékařů se závislými, která je náročná a bohužel nevede vždy k vyléčení, neboť pacienti se po propuštění většinou opět do léčebny opakovaně vracejí. Přesto ale existují lidé, kteří svoji závislost zvládnou a po vyléčení žijí s rodinou spokojený život. Jedním z nich je autor scénáře k filmu Josef Formánek. Film byl působivou, poučnou a podnětnou ilustrací k tématu "Závislosti", které je probírané a diskutované se žáky odborného učiliště v rámci výuky Občanské nauky.