PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
MATURITNÍ PLES
8.2.2018

Všechny ročníky gymnázia i učiliště, kteří na maturitním plese budou šerpováni či dostanou stužku, se dostaví v pátek 9.2.2018 do Hotelu Olšanka v 11:00 hodin na zkoušku před plesem.

After párty se bude konat v Clubu Fatal. Upozornění pro žáky mladší 18 let: na after párty jste vítáni, u vstupu dostanete náramek, který však značí žádné pití alkoholických nápojů. Adresu Clubu Fatal naleznete při otevření linku http://www.fatalclub.cz/.

PÁTEK 9.2. ŘEDITELSKÉ VOLNO
5.2.2018

V pátek 9.2.2018 je, z důvodu příprav na maturitní ples, vyhlášeno ředitelské volno. Netýká se odborného výcviku žáků 1.CL.

ČTVRTEK 8.2. - PŘEDNÁŠKA
5.2.2018
1.KL, 2.KS, 3.KL, 4.V, 5.V – přednáška „Transplantace vlasů“
3.-6.vyučovací hodina
Učebna 5
Dozor: Volejníková

 

 
PONDĚLÍ 5.2. MODELÁŽ NEHTŮ
2.2.2018

4.V a 5.V - školení "Modeláž nehtů"

8:00 - 16:00 hodin

učebna A

INFORMACE O LYŽAŘSKÉM KURZU - ČERNÁ HORA
26.1.2018

Termín: 28.1. - 2.2.2018
Místo ubytování: Jánské Lázně - Černá hora, hotel Černá hora www.cernabouda.cz
Odjezd: neděle 28.1.2018 v 11:00 hodin, parkoviště u polikliniky Budějovická (Antala Staška 1670/80, 140 00, Praha 4, metro C)
Návrat: pátek 2.2.2018 v 17:30 hodin na stejné místo
Doklady: kartička pojištěnce, potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o seřízení vázání
Stravování: plná penze
Kapesné: dle uvážení - občerstvení v hotelu a na běžkařských výletech, pro sjezdaře 600 Kč na vleky
Vedoucí kurzu: PaedDr. Jan Vocetka, tel.: 725 358 866

MATURITNÍ PLES 2018
14.12.2017

Lístky na maturitní ples, který se koná 9.2.2018 v hotelu Olšanka, Táboritská 23/100, Praha 3 lze koupit u žáků 4.G - Barbory Bochňákové a Terezy Přikrylové. Lístky lze objednat i prostřednictvím školních emailů.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Fotogalerie

 

 
 
Pracovní veletrh Profesia days

 

Brigády pro studenty:

 

 
 
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Přehledně
Čistě
Moderně
Standardně
Celkem hlasovalo: 344
 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy – Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I, v souladu s ustanovením § 14 odst. 4 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, rozhodlo o poskytnutí dotace pro naši školu na projekt s názvem GBČ PČS SOU Šablony I, s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_042/0005511. Dotace je čerpána od 1. 9. 2017 na platy školního speciálního pedagoga a školního psychologa, vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyky, osobnostně sociální rozvoj, kariérové vzdělávání, polytechnické vzdělávání, výchova podnikavosti a projektová výuka a stáže pedagogů u zaměstnavatelů. Cílem dotace je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Expozice módní návrhářky Blanky Matragi

Vloženo: 2.5.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 497x
S žáky 1.ročníku oboru Kadeřník a 1.ročníku oboru Vlasová kosmetika jsme navštívili expozici módní návrhářky Blanky Matragi, která byla pro všechny nevídaným uměleckým a estetickým zážitkem.

Blanka Matragi je známou výtvarnicí, která svou kariéru započala v oblasti perského zálivu, tudíž je tento vliv orientu a arabského světa pro tuto ženu zcela zásadní. Ojedinělé a zdobné róby jsou jasným ukazatelem formy, kterou Blanka Matragi propojuje v několika posledních kolekcích s některými významnými malířskými uměleckými avantgardami 1.pol.20. století. Zajímavostí, která upoutala studenty učebních oborů je schopnost kreslířského projevu, jež je na výstavě prezentován sérií skic módních návrhů, které dokonale mapují její tvůrčí myšlenkový prostor. V jednotlivých sekvencích  výstavy si povšimneme množství drobných specifik a zajímavostí práce s barvou a linií. Jedná se o techniku pastelu, akvarelu a tužky s možnou kombinací kolážovaného dekorativního materiálu a šperků. Blanka Matragi je charakteristická svým expresivnějším přístupem a nadměrnou zdobností různě obměňovaných ručně vyšívaných ornamentů. Z původních originálů maleb Františka Kupky například čerpá geometrické motivy přerušovaných kruhů, které velmi citlivě zpracovává ve svých návrzích večerních rób. Taktéž je nutné zmínit, že se jedna o vystudovanou sklářku, která na výstavě prezentovala i některé skleněné objekty. Největším počinem je skleněný objekt, který má formu společenských šatů, a které jsou vytvořené technikou hutního a lehaného skla. Je patrné vzhledem ke struktuře materiálu a zvoleném konstruktivisticky  geometrizujícímu vzoru, že inspiraci vyhledává i v některých směrech 2.pol.20. století. Typickým příkladem je optické umění či neokonstruktivismus. V obou těchto fenomenálních racionálních uměleckých přístupech můžeme vidět malby s podobnými abstraktními motivy jako u skleněného objektu Blanki Matragi. Jistě je i důležité připomenout, že inspirace může vycházet i ze současné novodobé architektury. Dekonstruktivní architektura Tančícího domu od  Vlada Miluniće  Franka O. Gehryho je typickým příkladem jak autorka propojuje linie a tvar architektury s módním návrhem společenských šatů. Výstavní projekt je vkusně instalován v prvním patře Obecního domu, což dodává jistý punc kvality samotné výstavy a to i vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o významnou secesní stavbu, která je založená na přírodní ornamentalice a všeobecné stylizaci prvků, což je podobný koncept a výraz jako u Blanky Matragi v jejích výtvarných řešeních.