PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021

Třídní schůzky proběhnou prostřednictvím emailové korespondence (stejně jako v 1.čtvrtletí) od 14. 1. 2021. Třídní učitel rozešle zákonným zástupcům a zletilým žákům hodnocení chování a prospěchu z jednotlivých předmětů na základě podkladů od jednotlivých vyučujících.

ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo na 734876483.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Tříleté E obory vzdělání

Vloženo: 17.11.2014 | Autor: Celko | Zobrazeno: 15629x
E obory vzdělání: Potravinářská výroba 29-51-E/01 Truhlářská a čalounická výroba 33-56-E/01.

Naše učiliště v rámci své vzdělávací nabídky poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem v oborech vzdělání:

Truhlář kód 35-56-H/01

Cukrář/ka 29-54-H/01

Kadeřník 69-51-H/01

Vlásenkář a maskér 82-51-H/05.


Ze zkušenosti víme, že někteří absolventi ZŠ mají problém zvládnout učivo klasických učebních oborů a často předčasně musí ukončit studium, aniž by získali odbornost.


Právě těmto žákům, kteří ukončili základní školní docházku v nižších ročnících, dále absolventům praktických ZŠ, žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří byli již v ZŠ více méně neúspěšní, bychom chtěli umožnit vyučit se v méně náročnější formě učebních oborů vyučovaných na naší škole a tím jim poskytnou rovnou příležitost ve vzdělání. Teoretická výuka je zajištěna kvalifikovanými pedagogy v budově školy a odborný výcvik je řízen učiteli praktického vyučování na školních a smluvních pracovištích.


Hlavní důraz klademe na zvládnutí především praktických dovedností a proto je navýšena dotace vyučovacích hodin v odborném výcviku.