PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021

Třídní schůzky proběhnou prostřednictvím emailové korespondence (stejně jako v 1.čtvrtletí) od 14. 1. 2021. Třídní učitel rozešle zákonným zástupcům a zletilým žákům hodnocení chování a prospěchu z jednotlivých předmětů na základě podkladů od jednotlivých vyučujících.

ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo na 734876483.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A
Závěrečné zkoušky 2020 - Vlásenkáři a maskéři

Závěrečné zkoušky 2020 - Vlásenkáři a maskéři

Vloženo: 3.7.2020 | Autor: Celko | Zobrazeno: 196x
Poprvé v historii našeho učiliště konaly žákyně z uměleckého učebního oboru Vlásenkář a maskér závěrečné zkoušky. Všechny prošly na výbornou, o čemž svědčí i přiložené fotografie. Celé tři roky pod uměleckým vedením pana Pavla Pavlovského se každým rokem zlepšovaly a jejich výsledné práce rozhodně stojí za to. Gratulujeme vám všem k výučním listům a přejeme vám mnoho úspěchů nejen v prostředí divadel, ale také hodně štěstí a zdraví v osobních životech.

 
 
Výstava Daniel Pitín

Výstava Daniel Pitín

Vloženo: 4.12.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 225x
Dne 20.11. v rámci výtvarné průpravy navštívili naši maskéři z prvního ročníku výstavu obrazů Daniela Pitína v pražském Rudolfínu. Český umělec Daniel Pitín je ve své generaci jednou z vůdčích osobností vyznačující se mimořádným malířským talentem. Výstava Papírová věž na více než třicítce obrazů zahrnuje průřez jeho malířskou tvorbou s důrazem na novější práce. Doplňují je filmy, z nichž některé umělec vytvořil přímo pro výstavu, které akcentují některé aspekty Pitínovy malířské tvorby a zároveň tvoří průhled do jeho inspiračních zdrojů. Výstava vzbudila v žácích velký zájem a jen se potvrdilo, že má smysl žáky seznamovat nejen s domácími umělci jako je Daniel Pitín.

 
 
Vlásenkářství ...

Vlásenkářství ...

Vloženo: 3.12.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 216x
... alias odborná praxe našich žáků ve školní maskérské dílně. Více fotografií naleznete v příloze.

 
 
Maskéři v Nemocnici Na Homolce

Maskéři v Nemocnici Na Homolce

Vloženo: 21.11.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 172x
Naši maskéři z prvního a třetího ročníku se zúčastnili školení pro zaměstnance a veřejnost v pražské Nemocnici Na Homolce. V rámci přednášky o otevřených zlomeninách náš mistr odborného výcviku předvedl našim žákům něco ze svého maskérského nadání. Koukněte do galerie a posuďte sami. Děkujeme zdravotním sestrám a lékařům, kteří si našli čas ve svém nabytém programu a proškolili naše žáky v první pomoci.

 
 
Profesia Days 2019

Profesia Days 2019

Vloženo: 24.10.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 189x
Dne 23.10.2019 navštívili žáci všech třetích ročníků v rámci kariérového poradenství veletrh Profesia Days v pražských Letňanech. Žáci měli možnost lépe si představit nabídku pracovních míst a hovořit se zástupci velkých firem, které pro žáky po získání výučního listu připravují nová pracovní místa. Naše učiliště nabízí zájemcům i možnost nástavbového studia (obory Vlasová kosmetika a Podnikání), avšak pro ty, kteří chtějí již nastoupit do práce, nabízíme možnosti přípravy a zprostředkování pracovních pohovorů.

 
 
Adaptační den 1.ročníků SOU

Adaptační den 1.ročníků SOU

Vloženo: 24.10.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 207x
Naše učiliště spojuje všechny žáky napříč učebním oborům a již tradičně pro nové 1.ročníky SOU (Kadeřník, Vlásenkář a maskér, Cukrář, Truhlář) pořádá adaptační den. Kromě různých sportovních i vědomostních her, měli žáci především možnost poznat nové spolužáky. I přes pátek třináctého počasí přálo a všichni si den užili.

 
 
Maskéři v Národním divadle

Maskéři v Národním divadle

Vloženo: 19.9.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 250x
Mistr odborného výcviku (učební obor Vlásenkář a maskér) pan Pavel Pavlovský je mj. také maskérem v Národním divadle. Proto i v letošním roce absolvovaly naše žákyně maskérky exkurzi do "Zlaté kapličky". Poté žákyně navštívily i Uměleckoprůmyslové muzeum. Dvě z naši žákyň byly také přizváni k maskérské práci na premiéru Labutího jezera: "Byly jsme poslány do Národního divadla na premiéru Labutího jezera 28.3.2019 v rámci praxe maskérů. Prvně jsme z toho měly strach, ale jak jsme přišly tak z nás nervozita částečně opadla. V divadle byly dvě maskérky, co nám radily co a jak, něco nás i přiučily. Byly jsme poslány na převlekání, na které nebylo moc času, ale zvládly jsme to. Dokonce jsme se seznámily i s kostymérkou Ladou, která nás u převleku ujišťovala, že to zvládnem. Po odchodu jsme si uvědomily, jaký to byl zážitek, vidět jak to opravdu funguje v plném provozu v maskérně. A jsme za to velice vděčné".

 
 
Práce maskérů 1.ročníku

Práce maskérů 1.ročníku

Vloženo: 19.9.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 235x
Ve fotogalerii jsou uvedené maskérské a vlásenkářské práce našeho 1.ročníku - obor Vlásenkář a maskér.

 
 
Práce maskérů 2.ročníku

Práce maskérů 2.ročníku

Vloženo: 19.9.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 248x
Ve fotogalerii jsou uvedené maskérské a vlásenkářské práce našeho 2.ročníku - obor Vlásenkář a maskér.

 
 
Dny Prahy 15

Dny Prahy 15

Vloženo: 19.9.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 226x
Naše učiliště se zúčastnilo v rámci „Dny Prahy 15“ dvou akcí – ve středu 12.9. „Happening na patnáctce“ na Veronském náměstí a v sobotu 15.9. „Den Prahy 15“ v areálu SK Horní Měcholupy. Odpoledne plné workshopů doplnilo i naše učiliště prezentací dovedností našich žáků z kadeřnického, maskérského i cukrářského oboru. Náš stánek měl mnoho spokojených návštěvníků, především z řad dětí, které ocenily nejen cukrářské dobroty, ale plně si užily i maskérský a kadeřnický um našich žáků. Tímto všem děkujeme za prezentaci školy a pomoc při realizaci obou akcí.

 
 
Celkem: 10 článků